Kornel Illés v Košiciach

V nedeľu 10.2.2013 sme na zhromaždení v Košiciach privítali pastora Kornela Illésa z maďarského Zboru Viery (Hit Gyülekezete), ktorý slúži v meste Šalgótarján. Sme velmi radi, že prijal naše pozvanie a prišiel nám poslúžiť Božím slovom, povzbudiť v práci a poslaní ktoré máme pre náš zbor. Pastor Kornel vyučoval o téme pôstu na základe textu z evanjelií, o spôsobe ako ešte viac uvolniť moc z Božieho slova do našich životov prostredníctvom Biblického pôstu.

Zdieľal sa o skúsenostiach ako mu modlitba, čas vyhradený na pôst a dávanie v štedrosti pomoholi v osobnom živote k ešte väčšiemu posväteniu, zaopetraniu a v jeho službe. Kázeň vychádzala zo 6. kapitoly evanjelia Matúša, veršov 1 - 18, kde Ježiš vyučoval učeníkov tejto téme. Ústrednou myšlienkou bol verš Mat 6:6 "...a tvoj Otec, ktorý vidí v skrytosti, odplatí ti zjavne." o tom ako náš vonkajší život odzrkadľuje náš vnútorný život budovaný vo vzťahu s Bohom.

Zbor Viery v meste Šalgótarján má vyše 1000 členov a táto Božia práca stále rastie, o čom svedčí aj kresťanské gymnázium, ktoré mohli bratia v tomto meste zriadiť. My sme pastorovi Kornelovi veľmi vďačný za návštevu, posolstvo a povzbudenie, ktoré sme mohli počas zhromaždenia prijať a tešíme sa na jeho ďalšiu návštevu.