Svedectvá

9Ak prijímame svedoctvo ľudí, svedoctvo Boha je väčšie. Lebo toto je to svedoctvo Božie, ktoré vysvedčil o svojom Synovi.

10Ten, kto verí v Syna Božieho, má svedoctvo sám v sebe. Kto neverí Bohu, ten ho urobil lhárom, pretože neuveril svedoctvu, ktoré vysvedčil Bôh o svojom Synovi.

11A toto je to svedoctvo, že nám Bôh dal večný život, a ten život je v jeho Synovi.

12Ten, kto má Syna, má život; kto nemá Syna Božieho, nemá života.

1.Ján 5:9-12

Marcela Barejová

Marcela Barejová

Žila som obyčajný život a verila som v Boha. Verila som, že existuje, ale predstavovala som si, že je to obrovská osoba, ktorá sa z hora na nás pozerá a sleduje, či robíme dobre a ak nie, tak nás trestá, aby sme to viac nerobili. No napriek tomu, že som v živote nezažila veľa trápenia a všetko bežalo ako aj u iných, niečo mi chýbalo tak veľmi, že ma to doháňalo až k slzám. No nikomu som nevedela povedať, čo mi tak strašne chýba, lebo som to sama nevedela.

Mário Uhrín

Mário Uhrín

Toto je moje krátke svedectvo o tom, ako Ježiš zmenil môj život. Bolo to v roku 2002, keď bol môj život prázdny a keď každý deň bol taký istý. Od pondelka do piatka práca a v piatok večer sa opiť. Vtedy mi hovorili o Bohu, ale ja som odpovedal, že ja verím v seba samého - Maja všemohúceho. Ale ako išli dni, cítil som sa ako keby som bol vo väzení, lebo som videl, že všetko je márne a zbytočné, lebo aj tak raz zomriem a všetko mi bude na nič. Myslel som, že ten pocit prázdnoty a väzenia, ktorý som mal, je preto, že som na Slovensku.

Janka Merganičová

Janka Merganičová

Volám sa Jana. Hoci som bola ako dieťa pokrstená, za celé svoje detstvo som o Bohu vedela asi len toľko, že je to niekto, kto je tam hore a on môže za všetko, čo sa udeje na svete. Ježiš bol pre mňa len postavou spomínanou na Vianoce a na Veľkú noc. Napriek tomu, že som Boha nepoznala, myslela som si, že som kresťanka. Myslela som si to, lebo nikdy som nikomu nič zlé neurobila, snažila som sa byť dobrá ku všetkým, k rodičom, učila som sa výborne.