Mário Uhrín

Mário Uhrín

Toto je moje krátke svedectvo o tom, ako Ježiš zmenil môj život. Bolo to v roku 2002, keď bol môj život prázdny a keď každý deň bol taký istý. Od pondelka do piatka práca a v piatok večer sa opiť. Vtedy mi hovorili o Bohu, ale ja som odpovedal, že ja verím v seba samého - Maja všemohúceho. Ale ako išli dni, cítil som sa ako keby som bol vo väzení, lebo som videl, že všetko je márne a zbytočné, lebo aj tak raz zomriem a všetko mi bude na nič. Myslel som, že ten pocit prázdnoty a väzenia, ktorý som mal, je preto, že som na Slovensku. Tak som si pomyslel, že pôjdem niekde preč a šiel som aspoň na dovolenku do Egypta. A tam som poznal, že to je vo mne, že ľudia ani miesto s tým nemajú nič.

Jeden večer po príchode som to už nemohol niesť, tak som so slzami v očiach kričal na Boha: "Božééé, keď je toto život, tak ja chcem zomrieť! Načo žiť život, ktorý nemá zmysel, keď aj tak raz zomriem." Hneď potom v nasledujúcich dňoch som stretol spolužiaka o ktorom hovorili, že je v nejakej sekte a on mi začal hovoriť o Ježišovi. Ja som mu to chcel vyvrátiť, ale nedalo sa to, lebo to nebolo nejaké náboženstvo alebo ľudské učenie. On mi hovoril o živom Ježišovi, ako o jedinej ceste k Bohu a ako o jedinom prostredníkovi medzi Bohom a človekom. A naraz som sám seba pristihol , že to počúvam a v mojom srdci som s istotou vedel, že Ježiš je pravda a že to je to, čo som hľadal celý život. Vtedy sa so mnou modlil krátku modlitbu spasenia a ja som prijal Pána Ježiša ako svojho osobného Pána a spasiteľa do svojho života.

Na druhý deň, keď som večer išiel domov, mi prišlo ľúto toho života aký som žil, že som žil život bez Ježiša. Aj keď som o ňom počul, ale nepoznal som ho. Tak som mu povedal nahlas: "Odpusť mi ten život, ktorý som žil bez teba, ale teraz sa rozhodujem svoj život žiť podľa tvojho slova a nech si ľudia hovoria čo chcú, ale ja ti budem veriť." A vtedy na mňa prišlo obrovské šťastie, aké nedokážem opísať slovami a hneď som vedel, že som iný človek. A keďže som sa tak rozhodol, že budem žiť podľa Božieho slova, tak som sa dal pokrstiť v Duchu Svätom a ponorením do vody a pripojil som sa k cirkvi, kde znovuzrodení ľudia chvália Ježiša ako jediného Pána a spasiteľa.