K. E. Hagin - Umění modlitby

Ako sa modliť aby tvoje modlitby boli vypočuté?

Odpoveď na túto otázku ti dá autor K. E. Hagin vo svojej knihe Umění modlitby.  Reverend Hagin hovorí: „Věřím, že Bůh si tuto knihu použije, aby pozvedl a vytrénoval mnoho lidí, kteří se budou umět modlit a kteří se v těchto posledních dnech postaví do přední linie Božího díla".

V posledných rokoch sa z cirkvi vytratilo umenie modlitby, ktoré ovládali prvé letničné cirkvi. Aby však Boh mohol vykonať všetko, po čom túži, musí byť toto umenie v cirkvi znovu obnovené.

Jednotlivé kapitoly tejto dôležitej knihy, ktorá vyučuje o stratenom umení modlitby, sa mimo iného zaoberajú aj týmito témami: modlitby za národ, primluvná modlitby za stratených, modlitby za vyslobodenie, stonanie v Duchu, pôst a modlitby za tých, ktorí sú v hriechu.

Pripoj sa aj ty k tým ľuďom, ktorí už teraz sú v prednej línii a ich modlitby sú vypočuté Bohom. On nie je vyberačom osôb a stačí sa len rozhodnúť. Boh hovorí, že "môj ľud hynie pre nedostatok známosti" a táto kniha ti poskytne návod na to ako sa správne modliť. Nebráň Bohu aby mohol pracovať skrze tvoje modlitby, ale podľa Jeho rady sa nauč správne modliť.

Ukážka z knihy Umění modlitby (K. E. Hagin)

…Pokud se za někoho přimlouváme, potřebujeme se s ním ztotožnit.

Ježíš se po Lazarově smrti ztotožnil s Marií a Martou. Obě ženy truchlily a plakaly a On truchlil a plakal spolu s nimi. Potom přistoupil k hrobu a vzkřísil Lazara z mrtvých.

O ztotožnění se s druhými mluví Římanům 12:15: „Radujte se s radujícími, plačte s plačícími.“ Opravdový věřící umí odejít z domu radosti a vstoupit do domu pláče a přidat se k plačícím.

Pavel se ztotožnil s Židy, aby Židy získal. Ztotožnil se s těmi, kteří byli bez Zákona (ačkoliv nebyl bez Zákona, ale byl podroben zákonu Kristovu), aby získal ty, kteří jsou bez Zákona. Pro slabé se stal jakoby slabým, aby získal slabé. Pavel řekl, že se všem stal vším, aby všemi způsoby zachránil alespoň některé (1. Korintským 9:19-22).

Jestliže se ztotožníme s člověkem, za kterého se s určitou potřebou přimlouváme, přinese mu to osvobození.

Naším vzorem a příkladem je velký Přímluvce Ježíš Kristus. Ztotožnil se s lidmi natolik, že ačkoliv sám existoval od věčnosti jako Bůh, zmařil sám sebe a vzal na sebe podobu služebníka: „...sám sebe zmařil, vzal na sebe způsob otroka a stal se podobným lidem. A když se ukázal v podobě člověka, ponížil se, stal se poslušným až k smrti, a to smrti na kříži“ (Filipským 2:7-8).

Ježíš Kristus se ztotožnil s padlým člověkem, aby nám přinesl osvobození.

I my se můžeme skrze lásku a soucit ztotožnit s těmi, za které se modlíme...